1v1 (1-14): Semifinals, Finals, 3rd Place Match:
1. Atacama: https://challonge.com/AL_Atacama_1v1
Semifinals:
vivi (vs) The_Fat_BlackPig - confirmed Friday 10 July at 18 GMT
Dark (vs) saymyname - confirmed Friday 10 July at 14 GMT
2. Dry Arabia: https://challonge.com/AL_Arabia_1v1
Semifinals:
TheViper (vs) St4rk - confirmed Saturday 11 July at 15 GMT
Rex (vs) Vinchester - confirmed Saturday 11 July at 11 GMT
3. Mirage: https://challonge.com/AL_Mirage_1v1
Semifinals:
jibatong (vs) Speedlimit - confirmed Thursday 09 July at 13 GMT
SobeK (vs) martinhs - confirmed Tuesday 07 July at 23:30 GMT
4. Slippery Springs: https://challonge.com/AL_Slippery_Springs_1v1
Semifinals:
Tim (vs) Keno - confirmed Thursday 09 July at 20:30 GMT
saymyname (vs) Luca8761 - confirmed Saturday 11 July at 14 GMT
5. Arena: https://challonge.com/AL_Arena_1v1
Semifinals:
TheViper (vs) Feanor - confirmed Tuesday 07 July at 17:30 GMT
Vodka_L (vs) Modri - confirmed Tuesday 07 July at 15 GMT
6. Desertfox: https://challonge.com/AL_Desertfox_1v1
Semifinals:
dogao (vs) Twigg - confirmed Saturday 11 July at 21 GMT
vivi (vs) ACCM - confirmed Tuesday 14 July at 13 GMT
7. Regicide Fortress: https://challonge.com/AL_RF_1v1
Semifinals:
TheViper (vs) LaaaaaN - confirmed Wednesday 08 July at 17 GMT
ACCM (vs) St4rk - confirmed Thursday 09 July at 02 GMT
8. Nomad: https://challonge.com/AL_Nomad_1v1
Semifinals:
saymyname (vs) Rise - confirmed Tuesday 14 July at 15 GMT
Uzzi (vs) BarneyS - confirmed Friday 10 July at 15 GMT
9. UltraRandom: https://challonge.com/AL_UR_1v1
Semifinals:
Nili (vs) Wisepii - confirmed Monday 06 July at 20 GMT
Ganji (vs) VN_DarK_KnighT - confirmed Sunday 12 July at 17 GMT
10. Loch Ness: https://challonge.com/AL_Loch_Ness_1v1
Semifinals:
Mr_Yo (vs) OnLeKe - confirmed Sunday 12 July at 18 GMT
saymyname (vs) Luca8761 - confirmed Monday 13 July at 15 GMT
11. Migration: https://challonge.com/AL_Migration_1v1
Semifinals:
nC_Snyper1 (vs) Dziamdziak - confirmed Friday 10 July at 19 GMT
pete_martell (vs) VN_Heimdall - confirmed Saturday 11 July at 16 GMT
12. Rooster: https://challonge.com/AL_Rooster_1v1
Semifinals:
Vodka_L (vs) The_Fat_BlackPig - confirmed Sunday 12 July at 20 GMT
Nili (vs) Twigg - confirmed Tuesday 07 July at 17 GMT
13. Cross: https://challonge.com/AL_Cross_1v1
Semifinals:
dogao (vs) Sitaux - confirmed Wednesday 15 July at 19:30 GMT
Vinchester (vs) JackK - confirmed Sunday 12 July at 15 GMT
14. Golden Island: https://challonge.com/AL_Golden_Island_1v1
Semifinals:
dogao (vs) Neman - confirmed Thursday 09 July at 18 GMT
Twigg (vs) Sunzets - confirmed Friday 10 July at 21 GMT
2v2 (15-23): Round of 8:
15. Lombardia 2v2: https://challonge.com/AL_Lombardia_2v2
Poland (vs) Ireland - confirmed Monday 13 July at 17 GMT
Brazil (vs) Argentina - confirmed Monday 13 July at 01 GMT
Russia (vs) Sweden - confirmed Monday 13 July at 17 GMT
Italy (vs) Chile - confirmed Sunday 12 July at 16 GMT
16. Team Acropolis 2v2: https://challonge.com/AL_Team_Acropolis_2v2
Mexico (vs) France - confirmed Thursday 09 July at 19 GMT
Argentina (vs) Italy - confirmed Thursday 16 July at 21 GMT
Chile (vs) Spain - confirmed Sunday 12 July at 18:30 GMT
Germany (vs) Sweden
17. Michi 2v2: https://challonge.com/AL_Michi_2v2
Norway (vs) Slovakia - confirmed Thursday 09 July at 17:30 GMT
Italy (vs) France
Germany (vs) Austria - confirmed Monday 06 July at 16:15 GMT
Poland (vs) Spain - confirmed Wednesday 08 July at 17 GMT
18. Chaos Pit 2v2: https://challonge.com/AL_Chaos_Pit_2v2
Mexico (vs) France - confirmed Thursday 17 July at 16:30 GMT
Russia (vs) USA - confirmed Sunday 12 July at 23 GMT
Italy (vs) United Kingdom - confirmed Saturday 11 July at 21 GMT
Finland (vs) Argentina - confirmed Sunday 12 July at 19:30 GMT
23. Big Freeze 2v2: https://challonge.com/AL_Big_Freeze_2v2
Chile (vs) Austria - confirmed Sunday 12 July at 20 GMT
Poland (vs) Ireland - confirmed Thursday 09 July at 16 GMT
Norway (vs) France
Germany (vs) USA - confirmed Saturday 11 July at 16 GMT
2v2 (40-43): Round of 16:
40. Dry Arabia 2v2: https://challonge.com/AL_Dry_Arabia_2v2
Poland (vs) Turkey
Chile (vs) Sweden - confirmed Tuesday 14 July at 19 GMT
Norway (vs) Argentina - confirmed Saturday 11 July at 19 GMT
Brazil (vs) France - confirmed Wednesday 08 July at 19:30 GMT
Russia (vs) Peru - confirmed Sunday 12 July at 18 GMT
Mexico (vs) Denmark
Italy (vs) USA
Vietnam (vs) China - confirmed Saturday 11 July at 13 GMT
43. Desertfox 2v2: https://challonge.com/AL_Desertfox_2v2
France (vs) Mexico - confirmed Monday 13 July at 19 GMT
Italy (vs) Spain - confirmed Sunday 12 July at 21 GMT
United Kingdom (vs) Germany - confirmed Sunday 12 July at 17 GMT
Argentina (vs) Turkey
Brazil (vs) South Africa - confirmed Thursday 09 July at 23 GMT
Chile (vs) Norway - confirmed Saturday 11 July at 19 GMT
2v2 (44-51): Round of 32:
44. Nomad 2v2: https://challonge.com/AL_Nomad_2v2
Germany (vs) Argentina - confirmed Sunday 12 July at 18:30 GMT
51. Hideout 2v2: https://challonge.com/AL_Hideout_2v2
Germany (vs) Hong Kong
1. Atacama: https://challonge.com/AL_Atacama_1v1
Semifinals:
vivi (vs) The_Fat_BlackPig - confirmed Friday 10 July at 18 GMT
Dark (vs) saymyname - confirmed Friday 10 July at 14 GMT
vivi (vs) saymyname - confirmed Thursday 16 July at 13 GMT
The_Fat_BlackPig (vs) Dark - confirmed Monday 13 July at 20 GMT
The_Fat_BlackPig (vs) Dark - confirmed Monday 13 July at 20 GMT
2. Dry Arabia: https://challonge.com/AL_Arabia_1v1
Semifinals:
TheViper (vs) St4rk - confirmed Saturday 11 July at 15 GMT
Rex (vs) Vinchester - confirmed Saturday 11 July at 11 GMT
TheViper (vs) Vinchester - confirmed Sunday 19 July at 14 GMT
St4rk (vs) Rex - confirmed Saturday 18 July at 13 GMT
St4rk (vs) Rex - confirmed Saturday 18 July at 13 GMT
3. Mirage: https://challonge.com/AL_Mirage_1v1
Semifinals:
jibatong (vs) Speedlimit - confirmed Thursday 09 July at 13 GMT
SobeK (vs) martinhs - confirmed Tuesday 07 July at 23:30 GMT
jibatong (vs) SobeK - confirmed Saturday 17 July at 16 GMT
Speedlimit (vs) martinhs - confirmed Sunday 12 July at 16 GMT
Speedlimit (vs) martinhs - confirmed Sunday 12 July at 16 GMT
4. Slippery Springs: https://challonge.com/AL_Slippery_Springs_1v1
Semifinals:
Tim (vs) Keno - confirmed Thursday 09 July at 20:30 GMT
saymyname (vs) Luca8761 - confirmed Saturday 11 July at 14 GMT
Tim (vs) saymyname - confirmed Wednesday 15 July at 14 GMT
Luca8761 (vs) Keno - confirmed Thursday 23 July at 18 GMT
Luca8761 (vs) Keno - confirmed Thursday 23 July at 18 GMT
5. Arena: https://challonge.com/AL_Arena_1v1
Semifinals:
TheViper (vs) Feanor - confirmed Tuesday 07 July at 17:30 GMT
Vodka_L (vs) Modri - confirmed Tuesday 07 July at 15 GMT
TheViper (vs) Modri - confirmed Wednesday 08 July at 19 GMT
Vodka_L (vs) Feanor - confirmed Tuesday 14 July at 19 GMT
Vodka_L (vs) Feanor - confirmed Tuesday 14 July at 19 GMT
6. Desertfox: https://challonge.com/AL_Desertfox_1v1
Semifinals:
dogao (vs) Twigg - confirmed Saturday 11 July at 21 GMT
vivi (vs) ACCM - confirmed Tuesday 14 July at 13 GMT
dogao (vs) vivi - confirmed Monday 20 July at 19 GMT
Twigg (vs) ACCM
Twigg (vs) ACCM
7. Regicide Fortress: https://challonge.com/AL_RF_1v1
Semifinals:
TheViper (vs) LaaaaaN - confirmed Wednesday 08 July at 17 GMT
ACCM (vs) St4rk - confirmed Thursday 09 July at 02 GMT
TheViper (vs) ACCM - confirmed Saturday 18 July at 13 GMT
LaaaaaN (vs) St4rk - confirmed Tuesday 21 July at 14 GMT
LaaaaaN (vs) St4rk - confirmed Tuesday 21 July at 14 GMT
8. Nomad: https://challonge.com/AL_Nomad_1v1
Semifinals:
saymyname (vs) Rise - confirmed Tuesday 14 July at 15 GMT
Uzzi (vs) BarneyS - confirmed Friday 10 July at 15 GMT
saymyname (vs) BarneyS - confirmed Monday 20 July at 15 GMT
Uzzi (vs) Rise - confirmed Tuesday 21 July at 16 GMT
Uzzi (vs) Rise - confirmed Tuesday 21 July at 16 GMT
9. UltraRandom: https://challonge.com/AL_UR_1v1
Semifinals:
Nili (vs) Wisepii - confirmed Monday 06 July at 20 GMT
Ganji (vs) VN_DarK_KnighT - confirmed Sunday 12 July at 17 GMT
Nili (vs) Ganji - confirmed Tuesday 14 July at 14 GMT
Wisepii (vs) VN_DarK_KnighT - confirmed Saturday 18 July at 01 GMT
Wisepii (vs) VN_DarK_KnighT - confirmed Saturday 18 July at 01 GMT
10. Loch Ness: https://challonge.com/AL_Loch_Ness_1v1
Semifinals:
Mr_Yo (vs) OnLeKe - confirmed Sunday 12 July at 18 GMT
saymyname (vs) Luca8761 - confirmed Monday 13 July at 15 GMT
11. Migration: https://challonge.com/AL_Migration_1v1
Semifinals:
nC_Snyper1 (vs) Dziamdziak - confirmed Friday 10 July at 19 GMT
pete_martell (vs) VN_Heimdall - confirmed Saturday 11 July at 16 GMT
12. Rooster: https://challonge.com/AL_Rooster_1v1
Semifinals:
Vodka_L (vs) The_Fat_BlackPig - confirmed Sunday 12 July at 20 GMT
Nili (vs) Twigg - confirmed Tuesday 07 July at 17 GMT
Nili (vs) Vodka_L - confirmed Monday 13 July at 20 GMT
Twigg (vs) The_Fat_BlackPig - confirmed Monday 20 July at 23 GMT
Twigg (vs) The_Fat_BlackPig - confirmed Monday 20 July at 23 GMT
13. Cross: https://challonge.com/AL_Cross_1v1
Semifinals:
dogao (vs) Sitaux - confirmed Wednesday 15 July at 19:30 GMT
Vinchester (vs) JackK - confirmed Sunday 12 July at 15 GMT
Sitaux (vs) Vinchester - confirmed Monday 20 July at 18 GMT
dogao (vs) JackK - confirmed Tuesday 21 July at 19 GMT
dogao (vs) JackK - confirmed Tuesday 21 July at 19 GMT
14. Golden Island: https://challonge.com/AL_Golden_Island_1v1
Semifinals:
dogao (vs) Neman - confirmed Thursday 09 July at 18 GMT
Twigg (vs) Sunzets - confirmed Friday 10 July at 21 GMT
dogao (vs) Twigg - confirmed Tuesday 14 July at 18 GMT
Neman (vs) Sunzets - confirmed Monday 13 July at 23 GMT
Neman (vs) Sunzets - confirmed Monday 13 July at 23 GMT
2v2 (15-23): Round of 8:
15. Lombardia 2v2: https://challonge.com/AL_Lombardia_2v2
Poland (vs) Ireland - confirmed Monday 13 July at 17 GMT
Brazil (vs) Argentina - confirmed Monday 13 July at 01 GMT
Russia (vs) Sweden - confirmed Monday 13 July at 17 GMT
Italy (vs) Chile - confirmed Sunday 12 July at 16 GMT
16. Team Acropolis 2v2: https://challonge.com/AL_Team_Acropolis_2v2
Mexico (vs) France - confirmed Thursday 09 July at 19 GMT
Argentina (vs) Italy - confirmed Thursday 16 July at 21 GMT
Chile (vs) Spain - confirmed Sunday 12 July at 18:30 GMT
Germany (vs) Sweden
17. Michi 2v2: https://challonge.com/AL_Michi_2v2
Norway (vs) Slovakia - confirmed Thursday 09 July at 17:30 GMT
Italy (vs) France
Germany (vs) Austria - confirmed Monday 06 July at 16:15 GMT
Poland (vs) Spain - confirmed Wednesday 08 July at 17 GMT
18. Chaos Pit 2v2: https://challonge.com/AL_Chaos_Pit_2v2
Mexico (vs) France - confirmed Thursday 17 July at 16:30 GMT
Russia (vs) USA - confirmed Sunday 12 July at 23 GMT
Italy (vs) United Kingdom - confirmed Saturday 11 July at 21 GMT
Finland (vs) Argentina - confirmed Sunday 12 July at 19:30 GMT
23. Big Freeze 2v2: https://challonge.com/AL_Big_Freeze_2v2
Chile (vs) Austria - confirmed Sunday 12 July at 20 GMT
Poland (vs) Ireland - confirmed Thursday 09 July at 16 GMT
Norway (vs) France
Germany (vs) USA - confirmed Saturday 11 July at 16 GMT
2v2 (40-43): Round of 16:
40. Dry Arabia 2v2: https://challonge.com/AL_Dry_Arabia_2v2
Poland (vs) Turkey
Chile (vs) Sweden - confirmed Tuesday 14 July at 19 GMT
Norway (vs) Argentina - confirmed Saturday 11 July at 19 GMT
Brazil (vs) France - confirmed Wednesday 08 July at 19:30 GMT
Russia (vs) Peru - confirmed Sunday 12 July at 18 GMT
Mexico (vs) Denmark
Italy (vs) USA
Vietnam (vs) China - confirmed Saturday 11 July at 13 GMT
43. Desertfox 2v2: https://challonge.com/AL_Desertfox_2v2
France (vs) Mexico - confirmed Monday 13 July at 19 GMT
Italy (vs) Spain - confirmed Sunday 12 July at 21 GMT
United Kingdom (vs) Germany - confirmed Sunday 12 July at 17 GMT
Argentina (vs) Turkey
Brazil (vs) South Africa - confirmed Thursday 09 July at 23 GMT
Chile (vs) Norway - confirmed Saturday 11 July at 19 GMT
2v2 (44-51): Round of 32:
44. Nomad 2v2: https://challonge.com/AL_Nomad_2v2
Germany (vs) Argentina - confirmed Sunday 12 July at 18:30 GMT
51. Hideout 2v2: https://challonge.com/AL_Hideout_2v2
Germany (vs) Hong Kong
Last edited by a moderator: