Brackets and Seeding: (Link)
Gold Bracket: https://challonge.com/toa2v2gb
Bronze Bracket: https://challonge.com/toa2v2bb
Lower Bracket: https://challonge.com/toa2v2lb
Gold Bracket
Grand Finals
Semi Finals
Quarter Finals
Bronze Bracket
Grand Finals
Semi Finals
Quarter Finals
Lower Bracket
Grand Finals
Semi Finals
Quarter Finals
Swiss System Round 3
Thursday May 17th, 17GMT || Error + TaToH -VS- Ovenka + Mango + Skull
Sunday May 20th, 12GMT || ACCM+VNS_Cool -VS- DraCoNT + TeRRoR
Sunday May 20th, 13GMT || Edie + DauT + miguel -VS- Timotheus + Mattheus
Sunday May 20th, 17GMT || gmischa + Rogier505 -VS- nadir_khan + cortical
Monday May 21st, 11GMT || Wondrous + klavskis -VS- Vinchester + Keif
Monday May 21st, 18GMT || Modri + Hera -VS- pete_martell + GoldenEnd+Kamigawa
Tuesday May 22nd, 15GMT || King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- speedlimit + DarthMortius + Fred
Tuesday May 22nd, 18:45GMT || AkeNo + Gman -VS- KARA + hepter + loiveyoaeu
Thursday May 24th, 17GMT || BacT + slam -VS- Metal + Stefan
AW: wAkKo + Burn -VS- OLADUSHEK + Lastmann (Link)
AW: ekimku + selimo + HelloBenjamin -VS- Higurashi + PL_Fredzio
AW: malamadre + MrGPN -VS- Ass_Kickerwa + Dragonstar
Swiss System Round 2
Thursday May 10th, 18:30 GMT || gmischa + Rogier505 -VS- KARA + hepter + loiveyoaeu
Thursday May 10th, 20GMT || Vinchester + Keif -VS- OLADUSHEK + Lastmann
Saturday May 12th, 14:15GMT || Ovenka + Mango + Skull -VS- wAkKo + Burn
Saturday May 12th, after 17GMT || Edie + DauT + miguel -VS- Modri + Hera
Sunday May 13th, 07GMT || BacT + slam -VS- Wondrous + klavskis
Sunday May 13th, 18:30GMT || pete_martell + GoldenEnd+Kamigawa -VS- ekimku + selimo + HelloBenjamin
Sunday May 13th, 18:30GMT || Error + TaToH -VS- Timotheus + Mattheus
Monday May 14th, 14GMT || ACCM + VNS_Cool -VS- Metal + Stefan
Monday May 14th, 18GMT || King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- AkeNo + Gman
Monday May 14th, 19GMT || DraCoNT + TeRRoR -VS- Higurashi + PL_Fredzio
Thursday May 17th, 18GMT || speedlimit + DarthMortius + Fred -VS- malamadre + MrGPN
AW: Ass_Kickerwa + Dragonstar -VS- nadir_khan + cortical
Swiss System Round 1
Friday May 4th, 19GMT || Metal + Stefan -VS- pete_martell + GoldenEnd + Kamigawa
Saturday May 5th, 16GMT || Edie + DauT + miguel -VS- Higurashi + PL_Fredzio
Sunday May 6th, 07GMT || BacT + slam -VS- OLADUSHEK + Lastmann
Sunday May 6th, 18GMT || Modri + Hera -VS- DraCoNT + TeRRoR
Sunday May 6th, 18GMT || gmischa + Rogier505 -VS- malamadre + MrGPN
Sunday May 6th, 18GMT || Ass_Kickerwa + Dragonstar -VS- AkeNo + Gman
Sunday May 6th, 19GMT || Error + TaToH -VS- wAkKo + Burn
Sunday May 6th, 20:15GMT || Timotheus + Mattheus -VS- Ovenka + Mango + Skull
Wednesday May 9th, 18:30GMT || speedlimit + DarthMortius + Fred -VS- KARA + hepter + loiveyoaeu
Wednesday May 9th, 21:30GMT || King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- nadir_khan + cortical
AW: ACCM + VNS_Cool -VS- ekimku + selimo + HelloBenjamin
AW: Vinchester+Keif -VS- Wondrous+klavskis
Qualification Stage
Thurdsday April 26th, 19.45 GMT || King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- Higurashi + PL_Fredzio
Saturday April 28th, 18.30GMT || DraCoNT + TeRRoR -VS- Malamadre + MrGPN
Sunday April 29th, 13.00GMT || wAkKo + Burn -VS- TK_Speedlimit + TK_DarthMortius + TK_Fred
Saturday April 28th, 19.00GMT || Wondrous + klavskis -VS- Ass_Kickerwa + The_Dragonstar
Monday April 30th, 19.00GMT || ekimku + selimo + HelloBenjamin -VS- KARA + hepter + loiveyoaeu
AW: pete_martell + GoldenEnd + Kamigawa -VS- nadir_khan + cortical
AW: Influenza + Juba + Josepreto -VS- OLADUSHEK + Lastmann (Link)[/SPOILER]
Gold Bracket: https://challonge.com/toa2v2gb
Bronze Bracket: https://challonge.com/toa2v2bb
Lower Bracket: https://challonge.com/toa2v2lb
Gold Bracket
Grand Finals
Semi Finals
Bronze Bracket
Grand Finals
Semi Finals
Sunday May 26th, 17GMT || BB DraCoNT + TeRRoR -VS- Higurashi + PL_Fredzio
AW: BB pete_martell + GoldenEnd + Kamigawa -VS- wAkKo + Burn (Link)
AW: BB klavskis + Invito + Wondrous -VS- ekimku + selimo + HelloBenjamin (Link)
AW: BB Ovenka + Mango+Skull -VS- OLADUSHEK + Lastmann (Link)
AW: BB pete_martell + GoldenEnd + Kamigawa -VS- wAkKo + Burn (Link)
AW: BB klavskis + Invito + Wondrous -VS- ekimku + selimo + HelloBenjamin (Link)
AW: BB Ovenka + Mango+Skull -VS- OLADUSHEK + Lastmann (Link)
Lower Bracket
Grand Finals
Semi Finals
Friday May 25th, 18GMT || LB malamadre + MrGPN -VS- Ass_Kickerwa + Dragonstar
Sunday May 26th, 16GMT || LB speedlimit + DarthMortius + Fred -VS- nadir_khan + cortical
Tuesday May 28th, 19GMT || LB KARA + hepter + loiveyoaeu -VS- gmischa + Rogier505
AW: LB King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- AkeNo + Gman (Link)
Sunday May 26th, 16GMT || LB speedlimit + DarthMortius + Fred -VS- nadir_khan + cortical
Tuesday May 28th, 19GMT || LB KARA + hepter + loiveyoaeu -VS- gmischa + Rogier505
AW: LB King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- AkeNo + Gman (Link)
Swiss System Round 3
Thursday May 17th, 17GMT || Error + TaToH -VS- Ovenka + Mango + Skull
Sunday May 20th, 12GMT || ACCM+VNS_Cool -VS- DraCoNT + TeRRoR
Sunday May 20th, 13GMT || Edie + DauT + miguel -VS- Timotheus + Mattheus
Sunday May 20th, 17GMT || gmischa + Rogier505 -VS- nadir_khan + cortical
Monday May 21st, 11GMT || Wondrous + klavskis -VS- Vinchester + Keif
Monday May 21st, 18GMT || Modri + Hera -VS- pete_martell + GoldenEnd+Kamigawa
Tuesday May 22nd, 15GMT || King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- speedlimit + DarthMortius + Fred
Tuesday May 22nd, 18:45GMT || AkeNo + Gman -VS- KARA + hepter + loiveyoaeu
Thursday May 24th, 17GMT || BacT + slam -VS- Metal + Stefan
AW: wAkKo + Burn -VS- OLADUSHEK + Lastmann (Link)
AW: ekimku + selimo + HelloBenjamin -VS- Higurashi + PL_Fredzio
AW: malamadre + MrGPN -VS- Ass_Kickerwa + Dragonstar
Swiss System Round 2
Thursday May 10th, 18:30 GMT || gmischa + Rogier505 -VS- KARA + hepter + loiveyoaeu
Thursday May 10th, 20GMT || Vinchester + Keif -VS- OLADUSHEK + Lastmann
Saturday May 12th, 14:15GMT || Ovenka + Mango + Skull -VS- wAkKo + Burn
Saturday May 12th, after 17GMT || Edie + DauT + miguel -VS- Modri + Hera
Sunday May 13th, 07GMT || BacT + slam -VS- Wondrous + klavskis
Sunday May 13th, 18:30GMT || pete_martell + GoldenEnd+Kamigawa -VS- ekimku + selimo + HelloBenjamin
Sunday May 13th, 18:30GMT || Error + TaToH -VS- Timotheus + Mattheus
Monday May 14th, 14GMT || ACCM + VNS_Cool -VS- Metal + Stefan
Monday May 14th, 18GMT || King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- AkeNo + Gman
Monday May 14th, 19GMT || DraCoNT + TeRRoR -VS- Higurashi + PL_Fredzio
Thursday May 17th, 18GMT || speedlimit + DarthMortius + Fred -VS- malamadre + MrGPN
AW: Ass_Kickerwa + Dragonstar -VS- nadir_khan + cortical
Swiss System Round 1
Friday May 4th, 19GMT || Metal + Stefan -VS- pete_martell + GoldenEnd + Kamigawa
Saturday May 5th, 16GMT || Edie + DauT + miguel -VS- Higurashi + PL_Fredzio
Sunday May 6th, 07GMT || BacT + slam -VS- OLADUSHEK + Lastmann
Sunday May 6th, 18GMT || Modri + Hera -VS- DraCoNT + TeRRoR
Sunday May 6th, 18GMT || gmischa + Rogier505 -VS- malamadre + MrGPN
Sunday May 6th, 18GMT || Ass_Kickerwa + Dragonstar -VS- AkeNo + Gman
Sunday May 6th, 19GMT || Error + TaToH -VS- wAkKo + Burn
Sunday May 6th, 20:15GMT || Timotheus + Mattheus -VS- Ovenka + Mango + Skull
Wednesday May 9th, 18:30GMT || speedlimit + DarthMortius + Fred -VS- KARA + hepter + loiveyoaeu
Wednesday May 9th, 21:30GMT || King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- nadir_khan + cortical
AW: ACCM + VNS_Cool -VS- ekimku + selimo + HelloBenjamin
AW: Vinchester+Keif -VS- Wondrous+klavskis
Qualification Stage
Thurdsday April 26th, 19.45 GMT || King_Marv + Scogo + Magicrusher -VS- Higurashi + PL_Fredzio
Saturday April 28th, 18.30GMT || DraCoNT + TeRRoR -VS- Malamadre + MrGPN
Sunday April 29th, 13.00GMT || wAkKo + Burn -VS- TK_Speedlimit + TK_DarthMortius + TK_Fred
Saturday April 28th, 19.00GMT || Wondrous + klavskis -VS- Ass_Kickerwa + The_Dragonstar
Monday April 30th, 19.00GMT || ekimku + selimo + HelloBenjamin -VS- KARA + hepter + loiveyoaeu
AW: pete_martell + GoldenEnd + Kamigawa -VS- nadir_khan + cortical
AW: Influenza + Juba + Josepreto -VS- OLADUSHEK + Lastmann (Link)[/SPOILER]
Last edited: